30
#1
Kedves Bordázók ez a Kézilabda Topik! :)

Mielőtt létrehoztam keresgéltem a Bordán, hogy itt mennyire népszerű a kézilabda és ezalapján döntöttem, érdemes létrehozni vagy mégsem. Ötletemet V-Man -nel közöltem és Ő jóváhagyta, áldását adta az egészre :)
Abban állapodtunk meg, hogy ebben a topikban is lesz pár kép, de itt inkább a meccsek előtti esélylatolgatásokról illetve a mérkőzések utáni elemzésekről lesz szó elsősorban. Bárki leírhatja véleményét, melyik csapat, -játékos a kedvence és miért. Néha próbálom a topikot érdekes információkkal(végeredmények, nyilatkozatok stb.) színesíteni.
Én azthiszem a kézilabda van olyan érdekelt és közkedvelt sportág, hogy itt is méltó helye legyen.:koccint:
(kérem az off gyanús hozzászólások mellőzését)

Előbb a Maria topic,mostmeg ez...
Bár ennek jobban örülök,mert őszintén megmondva,már nekem is eszembe jutott a dolog,de aztán valahogy elmaradt.

Kiesett a BL-ből a Dunaferr

Nem jutott be a legjobb nyolc közé a Dunaferr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában, miután a B-csoportban ötgólos vereséget szenvedett a Lada Togliatti otthonában.
Az első játékrészben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem igazán tudta meglepni egymást a két edző, Kiss Szilárd illetve Jevgenyij Trefilov. Az első húsz percben remekül játszott a Dunaferr, nem engedte elhúzni riválisát, és 8-7-nél még vezetett is.

A 22. percben, 11-11 után azonban kisebb hullámvölgybe került a magyar együttes, és már csak egy gólra futotta erejükből a félidő hátralévő perceiben, miközben a Togliatti zsinórban ötször betalált.

A második félidő hasonló forgatókönyv szerint zajlott: az elején ismét pontosan, okosan kézilabdáztak Radulovicsék, és előbb tíz perc alatt ledolgozták a hátrányt, majd negyedóra elteltével már vezettek, még ha csak egy góllal is.

Ekkor azonban jött a már jól ismert rövidzárlat: 22-22 után egyhuzamban hatszor talált be az orosz csapat, miközben magyar részről sok volt az elkapkodott vagy pontatlanul befejezett támadás. 28-22 után azonban ismét csak magára talált Kiss Szilárd együttese, és annak ellenére jött fel három gólra, hogy Kindl Gabriella kiállítása miatt emberhátrányba is került.

Mivel a két csapat első összecsapásán 30-27-re győzött a Dunaferr, és pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények döntöttek volna, ekkor, háromgólos különbségnél ismét esély látszott a továbbjutásra. Gáspár Gabriellát azonban a legrosszabbkor, az utolsó percben küldték ki a bírók, az előtte két perc alatt két hetest is elrontó oroszok pedig a sokadik lehetőséget már kihasználták, és mivel az ellentámadásnál hamar elvesztette a labdát a Dunaújváros, végül öt góllal nyertek a hazaiak.

Vereségével a Dunaferr lemaradt a Bajnokok Ligája negyeddöntőjéről, a csoportból a dán Slagelse és a Lada Togliatti jutott tovább. A Kupagyőztesek Európa Kupája-folytatást érő harmadik hely azonban még összejöhet a magyar csapatnak, ha jövő vasárnap legalább egy kétgólos vereséggel kihúzza a szerb-montenegrói Knjaz Milos ellen.

Női kézilabda BL, B csoport, 5. forduló:
Lada Toljatti (orosz)-Dunaferr 31-26 (16-12)

5,272
109
63
30
#5
Katasztrofális második félidő után vereség

A Győri Graboplast ETO KC együttese 28-26-os vereséget szenvedett a macedón Kometal Szkopje együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában, ezzel gyakorlatilag búcsút mondhat a továbbjutásnak.
Az első félidőben remekelt, a második játékrészben szétesett a Győr együttese a Kometal Szkopje ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának utolsó előtti fordulójában, így a kiesés szélére került. Ha a dán Aalborg hazai pályán legyőzi az orosz Volgográdot, a macedón és a dán együttes továbbjut, míg a magyar és az orosz gárda BL-szereplésének vége.

Nagyszerű első félidőt produkált az ETO a Magvassy-sportcsarnokban, Róth Kálmán vezetőedző együttese fokozatosan növelte az előnyét, és a szünetre ötgólos előnyt szerzett (17-12).
A második játékrész elején hétméterest és ziccert is hibáztak a magyarok, és ezzel a visszájára fordult minden. A macedónok védekezése ugrásszerűen feljavult, fokozatosan felzárkóztak, és már a 40. percben utolérték a magyar bajnokot (18-18).

A győriek – akik több mint hat percig gólképtelenek voltak a második félóra elején – különösen a török Özelt nem tudták tartani, támadásban pedig a korábbi határozottságuk eltűnt.

Bajnokok Ligája 2002-es győztese három góllal elhúzott, majd az utolsó percben 28-26-ra vezetett, és amikor Vérten kihagyta az utolsó helyzetét, minden eldőlt.

A két együttes szkopjei mérkőzését 32-22-re nyerte a macedón együttes, de a legnagyobb baj nem az, hogy nem sikerült visszavágni, hanem az, hogy ezzel a vereséggel valószínűleg elszálltak a győriek továbbjutási esélyei.

A Graboplast ETO-nak még egy mérkőzése van hátra a D-csoportban, a jövő szombaton az Aalborgot fogadja. Dániában 38-29-re a hazaiak nyertek.
Forrás: Nemzetisport

Azóta az Aalborg otthon nyert így már biztos kiesett a Graboplast ETO.

Mapecho2 írta:
Láttam a meccset, és úgy érzem, hogy a Dunaferr csak saját magát okolhatja, hogy kiesett. Már itthon az első meccsen a 10 gólos előnyből többet meg kellett volna tartani nemcsak 3-at. Szerintem Sirinának sem ment nagyon a védés (a jobbkezes Marennyikova jobb szélről 6 gólt dobott neki, ez szerintem kapushiba + volt 2 rossz indítása is, gólt is kaptunk belőle) bár azért voltak jó védései, főleg a végén 3 hetesből 2-t megfogott, de azért Hoffmann Kittit meg kellett volna próbálni, ennyit ő is tudott volna. Mehlmann-nak se ment a játék, ezért nem is értettem, hogy az 1. félidőben miért állt oda az egyik heteshez:confused: ki is hagyta. A végén még nagyon sajnáltam Borbás kihagyott ziccerét is, ha bedobja, akkor talán meglehetett volna a továbbjutás. Összegezve: amig a Dunaferr bírta erővel (itt is látszott, hogy milyen rövid a kispadjuk) addig egyenrangú ellenfél volt, talán még jobb is mint a Lada. Itt nem szégyen kikapni (a Slagelse is kikapott), így szerintem az otthoni meccsen úszott el a hajó (+ a Slagelse ellen is jó lett volna legalább 1 pont). Mindenesetre a Milost szerintem otthon megverik, így irány a KEK. Itt pedig a Dunaferr-nél és a Győr-nél erősebb csapatok nem nagyon lesznek. Én nagyott csalódnék, ha a KEK-et nem valamelyik magyar csapat nyerné.:banán:

Cordoba

11,169
6,456
113
42
#7

Erről a meccsről is azt tudom mondani, mint az előbb. A Győr saját magát verte meg. Az 1. félidő alapján nem hittem volna, hogy így szét tudnak esni. A Görbicz egyedül nem tud mindig nyerő ember lenni, hiányoznak a jó átlövők + én a beálló posztot is gyengének tartom (Djokic + Lazer) A Nagy Kriszta pedig az utóbbi évek legrosszabb győri igazolása volt. Róth-nak is lassan el kéne gondolkoznia a folytatáson. Jövőre 3 nagy nevet igérnek, kiváncsi leszek kik lesznek azok. Mindenesetre remélem a KEK-ben létrejön a Dunaferr-Győr magyar házi döntő.;)

5,272
109
63
30
#9
Cordoba írta:
Én szerintem a Róth Kálmánnak is volt némi szerepe a vereségben. Az mitől lehet, hogy egy addig tökéletesen csapat aki az előző évadban Bl döntős csapatot szégyeníti meg az első félidőben, az a második félidőben már szinte képtelen a játékra. Az lehet az oka, hogy változtatott az eddig jó bevált taktikán.
Egyetértek abban, hogy Nagy Krisztát nem szabadott volna leigazolni illetve játszatni. Sajnos Bradeanu gerince nem bírja a terhelést ezért nem lehetett fent egész meccsen. De azért kéremszépen, ha a második félidőben feltudják küldeni védekezni akkor miért nem lehetett azt megcsinálni, hogy csak a támadásba megy fel. Erre a falba beállítják és a padon hagyják az ETO egyik kiváló védekező játékosát a Temest. Herr Anita is átlövő, őt miért nem próbálta ki a mester?:confused:

726
6
18
39
#10
Jó ötlet a téma, már vártam valami hasonlót!

Az említett meccsekről: a Győr esetében hozzá kell tenni, hogy sok a sérült. Ezek nem nagy sérülések, de elég ahhoz, hogy ne teljes értékű edzést végezzen az illető, így az állóképessége leromlik - ez látszott a második félidőben. Abban egyetértek az előző hozzászólásokkal, hogy Roth Kálmán vastagon benne van ebben a vereségben (pl. az időkérésnél nem változtatott a taktikán, holott az ellenfél egyértelműen más támadási szisztémára tért át, mint az első félidőben).
A Dunaferr számomra rejtély. Jó a játékosállomány, de mintha minden meccsen enerváltan, tűz nélkül játszanának. Ez természetesen ismét az edző felelőssége, neki kell felpörgetni a csapatot, ha az magától nem megy.
Szerintem ha ezekre a problémákra hamarosan nem találnak megoldást, akkor mind a két csapat pillanatok alatt kiesik a KEK-ből is, ami azért szégyen lenne a magyar női kézilabdasportra nézve.

Egy pici off: jól láttam, hogy hogy egyik adó sem közvetíti majd sem a KEK, sem az EHF kupa meccseitt??? Remélem, rosszul láttam...:(

5,272
109
63
30
#11
Tavaly azért jó lett volna bejutni a Bl csoportmérkőzeséibe is, szerezhettek volna több tapasztalatot is. Mindenki azthitte ősszel, hogy hosszú az eto cserepadja, hát tévedett mindenki. Bárki láthatta, hogy ez a Bl-ben nem elég. Persze most hosszasan ellehetne beszélgetni, vitatkozni, hogy miért nem sikerült a továbbjutás.

Most olvastam a handball.hu-n:
A Győr megállapodott Nagy Krisztinával, hogy 2006 június 30-tól szabadon igazolható, vagyis ingyen elengedik.
Szvsz őt kiáltották ki bűnbaknak és rá akarják keni a csapat mostani rosszabb formáját. Van is benne valami, mert idén Győrben még nem nyújtott elfogadható teljesítményt.

5,272
109
63
30
#13
Vanyus Attila(elnök) már pár nappal, héttel ezt a fórumon(http://www.gyorietokc.hu/modules.php?name=Forums) közzétette csak név nélkül, de mertem volna rá fogadni, hogy Kriszta az.
Szerintem is rá akarják kenni, de ez azért nem csak Kriszta hibája, többen is hibásak.

5,272
109
63
30
#14
Győri Graboplast ETO KC - Aalborg DH 31 - 29 (16-17)

Győr, 2000 néző. Vezette: Liahovicius - Paskevicius
ETO: HERR O.- Bódi 2, Nagy K. 1, LAZER 4, GÖRBICZ 12(6), BRADEANU 5, Vérten
Csere: PETRÓCZI (kapus), TEMES 3(1), Juhász 2, Herr A. 1, Kovacsicz 1
Edző: Róth Kálmán
Aalborg: Ka. Lunde - Boson 2, Lecusanu 2, GYERJUGINA 8, Nielsen 1, Blanco 2, Pedersen 5
Csere: R. Schmidt (kapus), ROKNE 8(4), Mortensen 1, Kjaer
Edző: Christian Dalmose

Hétméteresek: 7/7 illetve 5/4
Kiállítások: 10 illetve 12 perc

A találkozó előzményéihez tartozik, hogy Róth Kálmán ezúttal Gogirla mellett, már Ana Dokicra és Mörtel Renátára sem számíthatott. A dánok Burgerst el sem hozták, de Kristine Lunde is sérüléssel bajlódott, igaz a meccsre végül benevezték. Az meg csak a győriek jóindulatán múlott, hogy Gyerjugina egyáltalán beléphetett Magyarországra, hiszen az orosz játékos nem rendelkezett megfelelő vízummal. Kérdés, hogy egyáltalán, hogyan engedhették be a schwechati reptéren az osztrákok? Így végül négy órás rohangálás után sikerült vízumot szerezni a beállósnak. Más kérdés, hogy ez ellenkező esetben megtörtént-e volna? Az eddigi dániai tapasztalatok azt mutatják, hogy aligha... És az is furcsa, hogy ilyen eset egyáltalán előfordulhat egy profi csapatnál. Úgy tűnik Dániában manapság minden megtörténhet.
No de ennyit az előzményekről. Az hamar kiderült: Gyerjuginát nem kellett volna "beengedni" Magyarországra. A beállóssal ugyanis nem tudtak tudtak mit kezdeni a zöld-fehérek. Más szinte nem is lőtt gólt a dánok közül, ő pedig 20 perc alatt hetet. 9-4-nél a szurkolók előtt felsejlett egy nagyobb vereség rémképe is. Valószínűleg így lehetett ezzel Róth Kálmán is, mert időt kért és átszervezte a csapatot. Nagy Krisztinát lehozta és Temes támadásban is pályán maradt. Görbicz, Bradeanu és Lazer remekelt, az ETO pedig egyre közelebb került a "cápákhoz". A szünetben már csak egy gól volt a vendégek előnye.
A második játékrészben a litván játékvezetők mindent megtettek, hogy a dánok kedvében járjanak, Dalmose edző mégis úgy gondolta, hogy ideje lesz bemennie a pályára és két centiről az egyik baltikumi sporttárs arcába üvölteni. Mindezt persze büntetlenül. Az ETO játékosait ekkor azonban már nem lehetett kizökkenteni. Görbicz igyekezett bohócot csinálni a két sztárkapusból Katrine Lundéból és Rikke Schmidtből. Sikerrel... Ebben méltó társakra talált a többiekben, különösen Temesben., Bradeanuban és Lazerben, de Bódi és Juhász is jókor villant. Az utolsó három percre öt gólos hazai előnnyel vágtak neki a csapatok. A Graboplast kettős emberhátrányba került - ezúttal jogosan - de az Aalborg csak kozmetikázni tudott az eredményen.

Róth Kálmán: Számunkra nagy tétje volt a mérkőzésnek, hiszen meg kellett hálálnunk azoknak a szurkolóknak a bizalmát, akik bármilyen körülmények között, bármilyen eredmények mellett támogatnak minket. Ezúttal nem voltak kint annyian, mint korábban, de ők a mi igazi szurkolóink. Nekik kellett bizonyítanunk. Már látjuk az alagút végét, sőt én már látom azt is, hogyan fogunk ismét a csúcsra érni. Szeretnék gratulálni az Aalborgnak a továbbjutáshoz és remélem, hogy a Skopje és ők is a lehető legtovább jutnak majd a Bajnokok Ligájában.

Christian Dalmose: Az első félidőben, legjobbunk Kiki Lunde nélkül is nagyon jól játszottunk, a második félidőben azonban jobb volt a Győr és legyőzött minket.

A női kézilabda nemzetközi kupák, mai bécsi sorsolásán a Graboplast ETO a francia ESBF Besancont kapta ellenfélnek a KEK negyeddöntőjében.

5,272
109
63
30
#15
Biztosan tovább a KEK-be
Lehengerelte a Milos gárdáját a Dunaferr női csapata ma kora délután a sportcsarnokban. Együttesünk magabiztos játékkal aratott 39-24 arányú győzelmet a BL-csoportkör utolsó mérkőzésén - jöhet a KEK.
<CENTER><TABLE border=0><TBODY><TR><TD align=middle>Dunaferr NK - Knjaz Milos
39-24 (21-13)</TD></TR><TR><TD></TD></TR><TR><TD>Dunaferr NK: Sirina 1 – Lovász 4, Kindl 3, Borbás 2, Ferling 8, Bulath 5, Vincze 5. Csere: Hoffmann (kapus), Radulovics 4, Mehlmann 5, Gerstmár 2, Gáspár, Kovács, Fauszt.
Edző: Kiss Szilárd. </TD></TR><TR><TD></TD></TR></TBODY></TABLE></CENTER>Bevallottan a győzelem reményében fogadta ma kora délután a szerb-montenegrói Knjaz Milos együttesét a Dunaferr NK női kézilabda-csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Ugyan a vendégek is nagy önbizalommal, állításuk szerint egyértelműen győzni jöttek Dunaújvárosba - érdekes párharcra volt tehát kilátás.

Húsz perc csata

A Dunaferr "fogadalma" bizonyult erősebbnek már a meccs elején is: jól kezdett Kiss Szilárd együttese, hiszen két kivédekezett vendégtámadást követően is gyors indulásból sikerült gólt szereznie Ferlingéknek, s a 3. percben már három góllal vezetett a piros-fehér gárda (3-0). A vendégek azonban nem adták meg magukat, s kihasználva a mieink kihagyott ziccereit (egymás után hármat), minimálisra faragták hátrányukat (5-4).
Ekkor viszont villant Vincze Melinda: a hazai tábor legnagyobb örömére egymás után háromszor borzolta össze a vendégek idegrendszerét egy-egy szépségdíjas góllal – nem csodálkoztunk azon, hogy a Milos vezetőedzője már a 10. percben időt kért (9-5).
A rövid pauza jót is tett a vendégcsapatnak, amely Elisei, valamint Nisavic találataival ismét megkezdte a felzárkózást, de a hibázni képtelen Ferling, valamint a gólgyártásba bekapcsolódó Radulovics bombái után a 20. percig tartotta megnyugtató előnyét együttesünk (14-10).
Aztán robbantott.
A folytatásban ugyanis már nem volt kegyelem: a Dunaferr kemény, határozott védekezése ellen nem volt ellenszere a vendégeknek, s a szerzett labdákból egymás után szerezte könnyű góljait együttesünk. Öt perccel az első félidő vége előtt már nyolc gól volt a két gárda közti szakadék – és a különbség maradt a szünetre, s mivel a meccs ekkorra már gyakorlatilag eldőlt.
Igaz, ami igaz: valódi örömjátékot várhattunk Radulovicséktól a második harminc percben is - addig is örültünk a megnyugtatónál is biztosabb, 21-13 arányú hazai fórnak.

Előz a cserecsapat

A vezetés nem látszott a második játékrész elején diktált Dunaferr-tempón: hengerelt a gárda, mindössze hat perc kellett ahhoz, hogy meglegyen a "tíz közte" (25-15). Hiába toporzékolt a vendégek mestere, lányaink láthatóan eltökélték, hogy idei BL-búcsúmeccsükön alaposan kiszolgálják szurkolóikat: Radulovics, Ferling, Bulath tartott lövőedzést, de a legnagyobb üdvrivalgás Sirina Irinának szólt, aki a saját kapujától szerzett gólt, majd adta át helyét a fiatal Hoffmann Kittinek (28-15).
Mivel a hazai sikert semmi sem veszélyeztette, Kiss Szilárd szépen lassan minden cserejátékosát pályára küldhette. Ez sem nagyon látszott meg a mieink teljesítményén, mert Gerstmár, Mehlmann és Borbás látványos találataival tovább nőtt a két gárda közti különbség. A vendégeknél egyedül a román válogatottal világbajnoki ezüstérmet szerző Elisei próbálkozott rendre eredménnyel, de ő egyedül kevés volt ezúttal, így a második félidőtől már örömkézilabdát játszó Dunaferr valósággal kiütötte ellenfelét.
A szurkolótábor dübögögve, vastapssal köszönte meg a lányok teljesítményét, teljes joggal örült mindenki: a 39-24 arányú diadal azért is figyelmet érdemel, mert szépen búcsúzott a gárda a Bajnokok Ligája idei küzdelmeitől.

Kár a BL-ért, irány a KEK

A találkozó után Kiss Szilárd vezetőedző nem is foglalkozott túl sokat a mérkőzés értékelésével: mint azt honlapunknak elmondta, a végeredmény hűen tükrözi a játék képét. A Dunaferr mestere ugyanakkor nagyon sajnálta, hogy nem sikerült továbbjutni a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé:
– Örülök a győzelemnek, annak ellenére, hogy már korábban is sejtettük, hogy jelentős a különbség a két csapat között. Ilyen arányú győzelkemre azonban nem számítottam, ezért mindenképpen dicséret illeti a csapatot. Természetesen nagyon örülök annak is, hogy folytathatjuk nemzetközi szereplésünket. Ezzel együtt viszont nagyon sajnálom, hogy búcsúznunk kell a legjobbak küzdelmeitől. Hat meccsen, hat pontot szereztünk, ez ötven százalékos teljesítmény - ötvenegy kellett volna a továbbjutáshoz.

Norvég ellenfél a KEK-ben
Nem volt kegyes Fortuna a Dunaferr női kézilabdázóihoz a KEK negyeddöntőinek sorsolásánál: együttesünkre a norvég Gjerpen csapata vár, s a hazai pálya előnye is inkább az ellenfélnek kedvez.
A norvég Gjerpen együttese jutott a Dunaferr NK női kézilabdacsapatának a KEK ma délelőtt Bécsben tartott sorsolásán. A "húzáson" érdekelt volt együttesünk is, amely a BL-től ugyan – mint megírtuk – búcsúzott, de csoportharmadikként a KEK legjobb nyolc csapata között folytatja a csatározásokat.

Nehéz, de nem megoldhatatlan

Csapatunk kemény, de nem megoldhatatlan feladat előtt áll a négy közé jutásért. A norvég kupagyőztes eddig két fordulón jutott túl a sorozatban, előbb az osztrák Wienerneustadt ellenében ötgólos összesített különbséggel vívta ki a továbbjutást, majd a nyolc között a Váccal találkozott, s nagyon simán, kettős győzelemmel búcsúztatta a Duna-parti együttest.
Fortuna nem állt a mieink mellé a mai sorsoláson abból a szempontból sem, hogy a párharc első mérkőzésére Dunaújvárosban, míg a továbbjutást eldöntő visszavágóra Norvégiában kerül sor. Az első meccsre egyébként március 11-én vagy 12-én, a másodikra egy hétre rá, 18-án vagy 19-én kerül sor.

Mesteri villámnézet

Természetesen azonnal "értékelésre" kértük a csapat vezetőedzőjét: Kiss Szilárd honlapunk érdeklődésére elmondta, a balszerencsés momentumok ellenére nem bánkódik a sorsolás miatt. A Dunaferr mestere kifejtette, ha egy csapatnak nagy céljai vannak egy kupasorozatban, akkor mindegy, hogy kit kap ellenfélként – úgy kell pályára lépnie, hogy csak a győzelem számára az elfogadható eredmény:
– A kényszerű és kicsit balszerencsés BL-búcsú után egyértelmű cél, hogy meg szeretnénk nyerni a KEK-et. Ehhez mindenkin túl kell jutnunk, akit elénk sodor a sors, s ezúttal is az a véleményem, hogy bármikor áll utunkba a skandináv csapat, az a feladat, hogy legyőzzük őket. Még nem ismerjük ellenfelünket, de természetesen feltérképezzük a játékukat, s bár valóban szerencsésebb lett volna idegenben kezdeni a párharcot, ha be szeretnénk jutni a fináléba, akkor ezzel sem szabad foglalkoznunk. Túl kell jutni ellenfelünkön - ez a lényeg.